Фасцинантно откритие: Луѓето имаат „очи“ на задниот дел од главата


2 копии

Речиси секој човек има почувствувано дека некој го гледа. Изгледа дека за оваа појава сепак има научно објаснување. Нашата свесност за просторот се простира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интегрален текст од говор на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Секоја генерација студенти која што поминала во клупите во факултетот кај мене ...
сите 228 | | | веќе видена

Меѓу патниците во авион, кој летал од Турција до Русија, настанала огромна паника кога за само пет минути авионот нагло се спуштил од висина од 9.997 метри, на ...
сите 24 | | | веќе видена

Реакциите на партиите на Албанците кои останаа во опозиција не го променија ставот на лидерот на владината ДУИ, Али Ахмети кој смета дека нема потреба од ...
сите 75 | | | веќе видена

На официјалната интернет страница на британското кралско семејство, е додадена и биографија посветена на новопечената војвотка од Сасекс, Меган Маркл. Написот ...
сите 278 | | | веќе видена

Русенскиот митрополит Наум од БПЦ-БП му одржа скретен курс и уште повеќе, го понижи и му удри невидена шлаканица на Архиепископот охридско-македонски, г.г. ...
сите 93 | | | веќе видена

Во собранието на Република Македонија ќе се формира работна група составена од претставници на политичките партии, за да се поддржи имплементацијата на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фасцинантно откритие: Луѓето имаат „очи“ на задниот дел од главата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: