(видео)променете го погледот на женските гради за 100 секунди


Во краткиот видео клип се откриваат многу интересни и досега непознати факти поврзани со дојките на жените: - единствено кај жените градите се константно големи во текот на животот; - најчесто левата дојка е поголма од десната; - просечната големина на градникот кај денешните Американки е 34Д, а само пред 20 години била 34Б; - зголемувањето на градите е најпопуларната естетска операција; - поголемите гради се знак за плодност; - побогатите мажи сакаат жени со помали гради ... Погледнете го видеото:
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто хетеросексуалните мажи се толку опседнати со женските гради е прашање за кое науката засега не е во состојба да даде одговор, но некои детали за оваа тема можете да дознаете од ова симпатично филмче. Какви гради сакаат богатите, а какви обичните смртници? Дознајте го одговорот на ова прашање но и многу други факти за мистериозниот дел од женското тело, од кои некои сигурно ќе ве изненадат.
| | веќе видена | слични

Женските гради се инспирација и фасцинација за огромен број од припадниците на посилниот пол, но и за научната фела која се обидува да открие што всушност ги прави цицките така неодоливи. Женското деколте буди безброј пријатни и возбудувачки асоцијации, но со него се поврзани и некои интересни факти кои би можеле да ви ја променат перспективата и начинот на кој ги поимате и гледате градите. На пример, дали сте знаеле деа припадниците на човечкиот вид се единствените кои имаат трајно зголемени гради? Или дека ниту една жена во светот нема две целосно идентични гради? Еве го и видеото.
| | веќе видена | слични

Во него се претставени неколку факти во врска со градите, па така можете да дознаете дека луѓето се единствениот вид чии женки имаат трајно зголемени гради, независно дали дојат или не. Од друга страна, не е познато зошто мажите се толку луди по нив. Потврдено е дека не постојат две дојки со иста големина, како и тоа дека најчесто левата е поголема. Просечна големина на еден градник во Америка е 34DD, додека пред 20 години била 34B. Зголемувањето на градите е убедливо најпопуларната естетска операција и заклучено е дека финансиски подобро ситуираните мажи повеќе сакаат помали гради, додека големите се знак на плодност.
| | веќе видена | слични

Женските гради отсекогаш го фасцинирале машкиот дел од популацијата, а во ова видео ќе имаат шанса и да научат нешто плус за нив. И покрај огромниот број на факти за женските гради, никој не успева да открие зошто тие се најпосакуваниот дел од женското тело. Откријте што не сте знаеле, во само неколку секунди:
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 336 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 76 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео)променете го погледот на женските гради за 100 секунди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: