Што ако пропадне Договорот од Преспа?

Евелин Фаркаш, поранешна заменик-помошничка на секретарот за одбрана на САД, го искористи присуството на денешното одбележување во Скопје на 17-годишнината од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Евелин Фаркаш, поранешна заменичка на помошникот секретар за одбрана на САД задолжена за Европа и Азија во администрацијата на Барак Обама, одговорна и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Евелин Фаркас, како член на атланскиот совет го поздрави договорот меѓу Македонија и Грција и оцени дека е одговор против Путин. Фаркас на панел дискусијата по ...
| | веќе видена | слични

Со договорот меѓу Македонија и Грција го затвораме секое спорење на нашиот македонски идентитет и си го отвораме патот кон градење на европска Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Навистина поместивме планини! По оваа изјава на премиерот Зоран Заев од брегот на Преспанското езеро, секој почна своја битка. Едни за Европа и НАТО, други за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Договорот од Преспа за името заслужува широка општествена и политичка поддршка. Жално е што опозицијата и Претседателот не го видоа значењето на договорот и го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 624 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за притисоците кои Зоран Заев и власта ги вршеле врз пратениците на опозицијата со цел нивен глас за промена на името, изјави синоќа ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ако пропадне Договорот од Преспа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: