„Д Хаундс` (The Hounds) со креативен спот за „Заминувам од овде` (ВИДЕО)


3 копии

Алтернативниот панк-рок состав „Д Хаундс" (The Hounds) изработија видеозапис за песната „Заминувам од овде". Текстот е на Леана Таќи, а аранжманот и продукцијата на Јордан Манов. За креативниот видеозапис за оваа нумера се погрижија момците Филип Ѓорѓиоски и Петар Аврамоски од визуелната лабораторија „Tone Bandits". Видеозаписот е снимен на повеќе градски локации, а протагонистка во оваа приказна е Ева Антулеска. - Ова е наша последна песна од првиот албум, воедно последна авторска музика за 2018 година, но ветуваме дека за втор албум нема да чекате уште една декада - изјави фронтменот на бендот Златко Карчески. Бендот „The Hounds" постои од 2008-та година, кога момците едноставно одлучија дека сакаат повеќе да се посветат на својата авторска музика, отколку на каверите. Оттогаш, покрај многуте клупски и фестивалски настапи низ целата земја, тие посветено работат на квалитетен авторски материјал.
| | веќе видена | слични

Скопското трио „Фанк шуи“ во средата, на 25 април, во „Станица 26“ го промовираше својот нов албум насловен „Импулс“, а претставено беше и новото видео за вториот сингл од изданието, „Виулица/Сомнежи?“. Станува збор за комплетно авторско дело на ексклузивците на „Авалон“, кои се потпишуваат на музиката, стиховите и аранжманот, а сето тоа го екранизираше режисерот Чедо Поповски.Освен момците од бендот, Лука, Давид и Мики, во видеото се појавува и шармантната Нина Елзесер, како изгледа и звучи нивната „Виулица/Сомнежи“ дознајте горе. Уживајте!Фала ви на сите што ни дојдовте на промоција! Оние што пропуштија одлична свирка, нека ги ѕирнат фотките од Stefan Rajhl! :)СКОПСКО Avalon ProdukcijaGepostet von Funk Shui am Donnerstag, 26. April 2018
| | веќе видена | слични

Скопскиот бенд „Фанк шуи“ деновиве одржаа мини концерт на кој го промовираа новиот материјал, а свиреше и постари песни. На концертот тие го промовираа и спотот за нивната нова песна, „Виулици/Сомнежи?“. Песната е комплетно дело на бендот, а се снимаше во студио „Подрумот“ од Ангел Ќосев. Видеото го изработи Чедо Поповски. „Фанк шуи“ неодамна потпиша договор со „Авалон продукција“, а овој концерт и спот го одбележаа официјалниот почеток на соработката.
| | веќе видена | слични

„Виулица/Сомнежи?“ е новиот видео запис на групата „Фанк шуи“. Песната е комплетно дело на бендот, а се снимаше во студио „Подрумот“ од Ангел Ќосев. Видеото беше премиерно претставено на вчерашната промоција на новото издание на „Фанк шуи“ насловено „Импулс“, која се одржа во Станица 26. Видео записот го изработи Чедо Поповски.
| | веќе видена | слични

Прилепскиот рок-состав „Д хаундс“ (The Hounds) викендов го промовираше видеото за последната песна од првиот албум. Станува збор за темата насловена „Заминувам од овде“, чија музика е на самите членови на бендот, стиховите се на колешката Леана Таќи, а аранжманот и продукцијата на Јордан Манов.Интересното видео, пак, во кое главната улога ја доби Ева Антулеска, е снимено на повеќе градски локации, а го изработија Филип Ѓорѓиоски и Петар Аврамоски од визуелната лабораторија „Тон бандитс“.„Ова е наша последна песна од првиот албум, воедно последна авторска музика за 2018 година, но ветуваме дека за втор албум нема да чекате уште една декада“, изјави фронтменот на бендот, Златко Карчески, а како изгледа и звучи сето тоа дознајте горе. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 303 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 524 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Д Хаундс` (The Hounds) со креативен спот за „Заминувам од овде` (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: