Со фалсификувана диплома за средно се вработил како професионален војник, па како полицаец

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишник од село Лојане, инаку враборен како полициски службеник во Полициската станица за граничен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Д.(71) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „посебни случаи на фалсификување ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 41 годишен државјанин на Република Турција, со престој во земјава, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против Ф.С.(56) од кичевското село Трапчин Дол поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 305 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на ...
сите 112 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 246 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со фалсификувана диплома за средно се вработил како професионален војник, па како полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: