Членови и дел од раководството на ВМРО ДПМНЕ пријавуваат закани


6 копии

Во синоќешното издание на „Click Plus“, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски откри дека околу 40 лица вработени во МВР работеа со фалсификувани ...
| | веќе видена | слични

Министерот Спасовски, во вечерашното гостување на ТВ 21 запрашан за оперативно-техничката агенција вели дека таа ќе започне со работа на 1 ноември и ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на Click Plus рече дека главната причина поради која на референдумот имаше слаба ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски во вечерашното издание на дебатниот магазин Click Plus на ТВ 21 рече дека граѓаните се ориентирани кон ЕУ и НАТО тоа се покажало од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Точно на полноќ, во очи на денот на македонската револуционерна борба, опозицијата гордо соопшти дека расчистува со хипотеките од минатото. По пет часовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 226 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членови и дел од раководството на ВМРО ДПМНЕ пријавуваат закани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: