Facebook ги почувствува првите „последици“ од скандалите оваа година

2 копии
2 копии

Акциите на "Twitter", поради падот на бројот на корисници, оделе во надолна линија пред официјалниот почеток на тргувањето на Волстрит, и тоа само еден ден по ...
| | веќе видена | слични

Творецот на Фејсбук, Марк Закерберг, вчера загуби 16,8 милијарди долари за неколку минути, откако акциите на неговата компанија забележаа пад од 19 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук синоќа го доживеа својот најлош ден, кога вредноста на акциите на компанијата паднаа за 19 %, пренесува CNN. Вредноста на акциите на Фејсбук паднале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 267 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 211 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 231 | | | веќе видена

Британската премиерка ќе ја напушти функцијата на 7 јуни, соопшти таа во обраќањето пред познатиот број 10 во Даунинг улицата, во Лондон. Таа рече дека длабоко ...
сите 217 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел минатиот месец на самитот на ЕУ во Романија имала средби со неколкумина челници на Унијата кои се обидувале да ја ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook ги почувствува првите „последици“ од скандалите оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: