„Амазон“ им плаќа на вработените по 10.000 долари за да си заминат

Најголемиот ланец за онлајн трговија, Amazon ќе им помага на своите вработени, кои сакаат да дадат отказ од компанијата, да започнат свој бизнис за испорака. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Амазон“ им плаќа на вработените по 10.000 долари за да си заминат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: