Трамп разочаран од Харли Дејвидсон

Тајванскиот технолошки гигант и добавувач на Епл, Фоксконис, во Висконсин, САД гради фабрика за ЛЦД во вредност од речиси 9 милијарди евра. Во фабриката ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанија во американската сојузна држава Минесота изјави дека размислува да го пресели производството на некои мотоцикли надвор од САД поради европските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 116 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп разочаран од Харли Дејвидсон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: