Фабрегас: „Можам да играм само во Барселона или Арсенал“

Цеск Фабрегас, фудбалерот на Барселона, изјави дека ако некогаш би морал да ги напушти Каталонците единствено би се вратил во Арсенал. 24 годишниот Фабрегас кој по осум сезони минати со Топџиите се врати во Барселона за Скај Њуз изјавил: “Освен во Арсенал и Барселона, не можам да се замислам да играм во друг клуб. Се надевам дека ќе останам во Барселона подолго време, дури и да се пензионирам тука. Сепак во животот никогаш не вели никогаш и ако морам да заминам тогаш дефининтивно би се вратил (во Арсенал)...“ “Кога си заминував од Арсенал можев само да речам „благодарам“. Не ми е непријатно да кажам дека речиси заплакав... Не сум запознал некој толку лојален како Арсен Венгер. Тој е еден од најдобрите и јас навистина верувам дека е така...“ - изјавил Фабрегас за Скај Њуз.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фабрегас: „Можам да играм само во Барселона или Арсенал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: