Ф1 со помалку трки!?

Берни Еклстоун, првиот човек на Ф1 најави намалување на бројот на трките во шампионатот веќе од 2017 година. Според него, од 2017 година ќе се возат 18 трки наместо досегашните 21 трка, а се шпекулира дека своето место во календарот ќе го загубат Канада, Италија и Германија. „ Следниот календар во Ф1 најверојатно ќе биде без две трки во Европа. Не можам да кажам кои, тоа наскоро ќе го објавиме”, изјави Еклстоун. Германија и италија и претходно имаа проблеми со организирањето и одржувањето на трките. Германија оваа сезона се врати во календарот по пауза од една година, а за Италија уште лани се зборуваше дека може да ја загуби организацијата.
| | веќе видена | слични

Останато

Со 10 гласа за, 5 против и ниту еден воздржан, Комисијата за уставни прашања го усвои предлогот зборот Република Македонија да се смени со Република Северна ...
сите 404 | | | веќе видена

„Груевски купува денови на слобода“ – со ваков наслов Независен ја објаснува ситуацијата околу правните игри на адвокатскиот тим на Груевски за да го ...
сите 312 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 133 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 127 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за носење законски измени за справувањето со кучињата скитници. Како што ни рече вчера владиниот портпарол Миле Бошњаковски, законските ...
сите 67 | | | веќе видена

Има катастрофална лоша економска слика, има криминал кој цвета, се краде на ангро, владата прави криминални иновации, тендери кои завршуваат во приватни џебови ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ф1 со помалку трки!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: