Истражување: Само 18 отсто од граѓаните задоволни од услугите на јавната администрација


3 копии

Само 18 отсто од граѓаните се задоволни од услугите на јавната администрација. Поединечно по институции, најзадоволни се од работата на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

63 проценти од граѓаните во земјава сметаат дека за да добијат некоја услуга од јавната администрација потребно е да имаат врски. ...
| | веќе видена | слични

Нејасни процедури, шетање од шалтер на шалтер, непрофесионален однос на вработените како и доцнење на исплатите за социјална помош и додаток – ова се ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните најзадоволни од услугата на Министерството за внатрешни работи за издавање документи, најмногу критики за Центарот за социјални услуги- ова го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниски плати, а голем обем на работа за административците. Тие се жалат, но поплаки има и од 82 проценти од граѓаните кои не се задоволни од услугите на јавната ...
| | веќе видена | слични

Во истражувањата покажале дека „пријатели“ и мито може да ви завршат работа. Граѓаните и во нашата анкета потврдија дека за да завршат работа потребни се и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 277 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Само 18 отсто од граѓаните задоволни од услугите на јавната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: