На европските популисти не им треба Доналд Трамп


2 копии
12 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп се повеќе ги влошува односите со Иран и Кина, а Помпео се обидува да ги убеди високите претставници на ЕУ за најновите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во Вашингтон, по неговиот работен состанок во Белата куќа со американскиот претседател Доналд Трамп, унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Трамп можеби сонува за размерите на власта на Орбан и неговите неограничени внатрешнополитички можности за дејствување. Но, нема да ги добие, смета Кено ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го прими унгарскиот премиер Виктор Орбан во Белата куќа и ги пофали неговите напори во борбата против нелегалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На европските популисти не им треба Доналд Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: