Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција

13 копии

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан го повикува претседателот Ѓорге Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан и шефот на дипломатијата на Луксембург Жан Аселборн, најавија укинување на едногласното консензуално одлучување ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан и шефот на дипломатијата на Луксембург Жан Аселборн, се заложија за укинување на едногласното одлучување во ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската расправа за уставните измени ќе продолжи во петок, рече претседателот на Собранието Талат Џафери по денешната попладневна дискусија во која ...
сите 506 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, денеска преку социјалната мрежа „Твитер“ја повика опозицијата да се однесува државнички и да го поддржи договорот од ...
сите 179 | | | веќе видена

По информацијата објавена во дел од медиумите дека зградата кај Мајчин дом во Аеродром нема да продолжи да се гради, 1Тв го контактираше инвеститорот Фатмир ...
сите 135 | | | веќе видена

Убедливиот, а воедно и прв пораз на Македонија во Лига на нации не треба и не смее да ги потишти играчите и да ја уништува атмосферата во репрезентативниот ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: