Европскиот суд за правда на 10 декември ќе ја донесе одлуката за едностран излез на Британија од ЕУ

7 копии

Европскиот суд за правда денеска соопшти дека одлуката за тоа дали Велика Британија може еднострано да излезе од ЕУ ќе биде донесена на 10 декември. Одлуката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демократската унионистичка партија (ДУП) од Северна Ирска ќе гласа против каков било обид за соборување на британската премиерка Тереза Меј, доколку таа ...
| | веќе видена | слични

Бура парламентарни напади против премиерката Тереза ​​Меј на вториот ден од дебатата за договорот Брегзит. Таа беше обвинета за погрешно прикажување и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британските пратеници усвоија амандман, со кој си даваат повеќе овластувања, ако договорот за Брегзит не биде прифатен на решавачкото гласање на 11 декември. ...
| | веќе видена | слични

Министрите од Обединетото Кралство се обвинети за попречување работата на легислативното тело на Парламентот кога не успеале да го објават законикот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Додека кај нас трае втората фаза од процесот на уставните измени, кој според очекувањата, без поголема дискусија и во само три дена вкупно, заврши со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната, 140 редовна седница на Владата на РСМ го назначи амбасадорот, проф. д-р Ѓорѓи Филипов за координатор на Меѓународната група на експерти од ...
сите 185 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европскиот суд за правда на 10 декември ќе ја донесе одлуката за едностран излез на Британија од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: