РИА Новости: Влезот на Македонија во НАТО може да биде решен за три до четири месеци


6 копии

Прашањето за влез на Македонија во составот на НАТО би можело да биде решено во наредните три до четири месеци, изјавил неименуван европски дипломат, објави ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за пристапувањето на Република Македонија кон НАТО може да биде решено за 3-4 месеци. Ова го соопштил европски дипломат за РИА “Новости”. “Има нагло ...
| | веќе видена | слични

Авионот "Boeing 777" на летот меѓу Амстердам и Куала Лумпур бил соборен со ракета на 17. јули 2014. година на истокот на Украина. Авионот "Boeing 777", на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот постојан претставник во НАТО Алијансата порача дека овој воен сојуз не само што ги зголемува своите активности во близина на руските западни граници, ...
| | веќе видена | слични

Не и е лесно на Украина. Од една страна сепаратистите во Доњецк и Луганск, од друга страна домашните радикали и неопходноста во кардинални реформи кои го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Ние на големите безбедносни форуми не патуваме само за форумот, туку и за средби со важни луѓе, нормално е вие кога одите да бидете сместени во хотелот каде ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Алфа телевизија поранешниот министер за одбрана говореше за последните обвинувања од страна на СДСМ дека бил голем трошаџија. Тој кажа дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РИА Новости: Влезот на Македонија во НАТО може да биде решен за три до четири месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: