Ден на заштита на животната средина: Криза поради пластичниот отпад

После популарниот предизвик Ice Buket Challenge, на социјалните мрежи се појави нов предивик кој помеѓу славните прв го прифати Арнолд Шварценегер. Станува ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерман, во Брисел ги претстави новите европски правила во однос на пластичните производи за еднократна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повод светскиот ден на океаните (8 јуни), новиот извештај на Светскиот фонд за дивиот свет (WWF) предупредува на рекордната загаденост со микропластика која ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шведската компанија IKEA објави дека ќе ги укине сите пластични производи за еднокартана употреба од своите продавници и ресторани до крајот на 2020, пишува ...
| | веќе видена | слични

Каде било и во светот да нарачате пиво, очекувате да го добиеше во флаша, лименка или пак чаша. Меѓутоа, во едно гратче во Кина пиво купуваат на потполно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 336 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 76 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ден на заштита на животната средина: Криза поради пластичниот отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: