Трамп објави дека кралот Салман го зголемува производството на нафта, од Саудиска Арабија нема потврда

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека од саудискиот крал Салман добил уверување дека „поради немирите во Иран и Венецуела", Саудиска Арабија ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставниците на Европа, Русија и Кина изразија во петокот подготвеност да му се овозможи на Иран да продолжи да извезува нафта и гас , и покрај настојувањата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Москва и Пекинг се заинтересирани за зачувување на целосна имплементација на Договорот за иранската нуклеарна програма, изјави рускиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нафтата наскоро ќе чини 100 долари за барел поради пореметување во снабдувањето кое го предизвикува претседателот на САД Доналд Трамп. Тоа го изјавил иранскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската морнарица е подготвена да обезбеди слободна пловидба и слободен трговски сообраќај, изјави денеска портпаролот на Централната команда на војската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техеран ќе ја блокира испораката на нафта во Персискиот залив преку Ормускиот премин, доколку САД повторно ги воведат санкциите укинати пред склучувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп објави дека кралот Салман го зголемува производството на нафта, од Саудиска Арабија нема потврда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: