Рим и Париз во конфликт поради Аквариус

6 копии

Ние сме земја каде постојат добри напишани законски решенија, но, сепак, имплементацијата е секогаш предизвик да се оди чекор понапред. Со оглед дека станува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерите на ЕУ разгледуваат планови за испраќање на мигрантите пресретанати во Средоземното Море во мигранстки центри надвор од територијата на Унијата, што ...
| | веќе видена | слични

Според весникот, овие центри би биле користени за раздвојување на економските мигранти од лицата на кои им е потребна меѓународни заштита, бидејќи доаѓаат од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Европскиот комесар задолжен за миграција, Димитрис Аврамопулос, одговори дека на овој состанок не се разгледувала идеајата за отворање на бегалски кампови во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европска унија следната недела ќе почне со подготовка на „регионална излезна платформа“ врз чија основа ќе се одлучува за барањата за азил на мигрантите пред ...
| | веќе видена | слични

Македонија е одлучно спротиставена на идејата за отворање бегалски кампови на своја територија, изјави за МИА министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски , ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Германскиот министер за правда Катарина Барли изрази разочараност од планот на британската премиерка Тереза Меј за ќорсокакот за прашањето за брегзит. -Велика ...
сите 416 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Од предметите што демонстрантите во неделата ги фрлаа кон полицијата и полициските кордони во неколку делови околу грчкиот Парламент, наполнети се 86 вреќи ...
сите 135 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Уште на почетокот повторно се видоа дијаметрално спротиставените позиции на владата и опозицијата. Јоргос Кумуцакос од Нова Демократија  ги повтори барањата на ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рим и Париз во конфликт поради Аквариус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: