Европа минатата година ја заврши со добивка од 97,1 милиони денари

Фабриката за чоколади, вафли и бонбони, Европа од Скопје, во периодот јануари – декември минатата година, евидентираше вкупна сеопфатна добивка во висина од ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Централна кооперативна банка АД Скопје известува дека на ден 21.03.2019 година заврши емисијата на долгорочни должнички хартии од вредност – прва ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата Агроплод од Ресен минатата 2018 година ја заврши со вкупна сеопфатна добивка од 8.575.000 денари, покажува билансот на успех објавен на Македонска ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Димко Митрев од Велес минатата година ја заврши со добивка од 261.000 денари, покажуваат податоците од билансот на успех објавен на Македонска ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 192 | | | веќе видена

Експлозии на гранати и пукање во областа на градот Рас ел Ајн во североисточна Сирија, на само еден ден по договорот меѓу Турција и САД за прекин на огнот на ...
сите 954 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 133 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 337 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се разотидоа околу два часот изутринава по долга вечер преговори за проширувањето, но без договор и без заклучоци ни за Скопје ни ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа минатата година ја заврши со добивка од 97,1 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: