Карло Котарели треба да ја извади Италија од криза

7 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел ги претставила своите идеи за поголема интеграција Европа, меѓу кои е и формирање на заедничка агенција за бегалци, која ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Поддршка за предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон за обединета европска одбрана изрази германската канцеларка Ангела Меркел, пренесе РИА Новости. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата италијанска влада ќе ја измени реформата на пазарот на трудот воведена од претходната администрација, изјави денеска италијанскиот министер за труд и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Имаме потреба од поголема економска конвергенција меѓу државите членки во еврозоната, нагласи Меркел во интервју за Франкфуртер алгемајне цајтунг. Германскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карло Котарели треба да ја извади Италија од криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: