Грци во униформи на андартите, кои ги палеа македонските села во Егејска Македонија протестираа во Солун (ФОТО)


Грци во униформи на андартите од 19 век, кои ги палеа македонските села во Егејска Македонија, ги колеа и протеруваа Македонците вчера од центарот на Солун ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осуда за политиките на нетрпени и омраза демонстирани на протестот во Солун искажува македоноското МНР. Во реакцијата од министерството оценуваат дека ваквите ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашните масовни протести во Солун против употребата на терминот „Македонија“. Социјалните мрежи преполни од коментари ...
| | веќе видена | слични
12 копии

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува националистичките испади на вчерашните протести во Република Грција, но и објавувањето на мапи во грчките медиуми во кои се дели ...
| | веќе видена | слични

Македонското МНР го осуди вчерашниот митинг во Солун кој изобилуваше со националистичка и антимакедонска хистерија, како изолиран инцидент од поединци кои ...
| | веќе видена | слични

Палењето на македонското национално знаме, извикувањето на иредентистички пароли и дефилирањето во воени и паравоени униформи се сосема спротивни на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 275 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грци во униформи на андартите, кои ги палеа македонските села во Егејска Македонија протестираа во Солун (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: