Експлодира трафостаница во Центар: ЕВН работи на дефектот, граѓаните да ги исклучат бушоните!

2 копии

Експлодирала трафостаница, се обидуваме да извршиме премостување, информира дежурната служба на ЕВН.Дежурниот диспечер на ЕВН вели дека прекинот на електрична ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. јули 2018 (ИНПРЕС) – Од МЈП „Проаква“ ги известуваат корисниците на мрежата на дел од улиците во градот дека, поради изведување на градежни работи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлодира трафостаница во Центар: ЕВН работи на дефектот, граѓаните да ги исклучат бушоните!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: