ЕВН Македонија ја санира дистрибутивната мрежа оштетена од големото невреме

18 копии

ЕВН Македонија интензивно работи на санирање на штетите во дистрибутивната мрежа, настанати од големото невреме кое ја зафати Македонија за време на ...
| | веќе видена | слични

Сè уште има непристапни места на кои екипите на ЕВН е невозможно да работат, иако, како што јавуваат од компанијата нејзините работници интензивно ги поправаат ...
| | веќе видена | слични

- Се уште има непристапни места на кои екипите е невозможно да работат. Со хеликоптер на полицијата беа скенирани критичните точки и секаде каде може да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 261 | | | веќе видена

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 490 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Македонија ја очекува нестабилна влада која кратко ќе трае, без разлика кој ќе ја формира, порачуваат аналитичарите. Навидум шаховските потези на политичките ...
сите 160 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН Македонија ја санира дистрибутивната мрежа оштетена од големото невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: