Пијаниот Мојс ги навредувал фановите на Евертон


Менаџерот на Манчестер Јунајтед Дејвид Мојс тешко го издржа поразот од неговиот поранешен клуб Евертон, а според островските медиуми, во алкохолизирана состојба ги навредувал навивачите на овој клуб.Медиумите на островот велат дека Мојс во хотелот Ловри по поразот од Евертон го пофалил неговиот наследник Роберто Мартинез, но затоа што тој ги нападна фановите ос Евертон.“По 11 години на клупата на Евертон срамота е така да ме поздравуваат. Да ти е… фановите.”-наводно, рекол Мојс во споменатиот хотел.
| | веќе видена | слични
2 копии

Натпреварот на „Емирејтс“ беше решен во финишот на натпреварот, во само четири минути. Најпрвин Месут Езил го совлада Тим Хауард и му донесе предност на Арсенал, но само четири минути подоцна Жерар Делофе го постави конечниот резултат. Арсенал по 15 првенствени рунди има 35 бодови и се наоѓа на првото место на табелата, зад него се Ливерпул и Челзи со по 30 бодови. Евертон се наоѓа на петтото место на табелата со 28 бодови. Резултати: Фулам-Астон Вила 2:0 Арсенал-Евертон 1:1 Манчестер Јунајтед-Њукасл 0:1 Кристал Палас-Кардиф 2:0 Ливерпул-Вест Хем 4:1 Саутемптон-Манчестер Сити 1:1 Стоук-Челзи 3:2 ВБА-Норич 0:2 Сандерленд-Тотенхем 1:2 Свонси-Хач (понеделник, 21 ч.). крај/мф/нц
| | веќе видена | слични

Во дерби натпреварот од 15. коло одигран попладнево на стадионот „Емирати’’ во Лондон, дуелот меѓу Арсенал и Евертон заврши без победник 1:1. Иако, Арсенал по голот на Месут Озил во 80-минута, поведе со 1:0, сепак „Топџиите’’ не успеаја да ја остварат четиринаесеттата победа сезонава. За тоа се погрижи Шпанецот, Герард Деулофеу, кој четири минути подоцна (84) го постигна израмнувачкиот гол за Евертон тим кој и по осум натпревари во низа остана непоразен. Арсенал кој е лидер на табелата во Премиер лигата има пет бодови повеќе сега во однос на второпласираниот Ливерпул, додека Евертон остана на петтото место, но сега со бод помалку од Манчестер Сити, кој е на четвртото место. Колото ќе биде комплетирано во понеделник со средбата Свонси – Хал. На останатите натпревари од ова коло беа постигнати следните резултати: Фулам - Астон Вила 2:0, Манчестер Јунајтед – Њукасл 0:1, Стоук – Челзи 3:2, Вест Бромвич Албион - Норвич 0:2 , Кристал Палас - Кардиф 2:0, Ливерпул - Вест Хем 4:1, Саутемптон - Манчестер Сити 1:1 и ...
| | веќе видена | слични

Лутите севернолондонски ривали, Арсенал и Тотенхем, ќе се сретнат меѓусебе уште во 3. коло на англискиот ФА куп. Така денеска одлучи ждрепката според која Арсенал ќе биде домаќин на тимот на Андре Вилјаш-Боаш во најинтересниот пар од следната рунда на важното натпреварување. Манчестер Јунајтед доби премиерлигашки противник и ќе го пречека Свонси, Ливерпул на домашен терен ќе се сретне со подобриот од дуелот Олдам-Мансфилд, Челзи ќе му гостува на Дерби, а Манчестер Сити го очекува гостување кај Блекбурн. Натпреварите се играат на 4 и 5 јануари, 2014 година.
| | веќе видена | слични
3 копии

Екипата на Евертон ја прекина победничката низа од четири натпревари во серија на Арсенал во Премиер лигата. Во дерби натпреварот од 15. коло одигран попладнево на стадионот „Емирати’’ во Лондон, дуелот меѓу Арсенал и Евертон заврши без победник 1:1. Иако, Арсенал по голот на Месут Озил во 80-минута, поведе со 1:0, сепак „Топџиите’’ не успеаја да ја остварат четиринаесеттата победа сезонава. За тоа се погрижи Шпанецот, Герард Деулофеу, кој четири минути подоцна (84) го постигна израмнувачкиот гол за Евертон тим кој и по осум натпревари во низа остана непоразен. Арсенал кој е лидер на табелата во Премиер лигата има пет бодови повеќе сега во однос на второпласираниот Ливерпул, додека Евертон остана на петтото место, но сега со бод помалку од Манчестер Сити, кој е на четвртото место. Колото ќе биде комплетирано во понеделник со средбата Свонси – Хал. На останатите натпревари од ова коло беа постигнати следните резултати: Фулам - Астон Вила 2:0, Манчестер Јунајтед – Њукасл 0:1, Стоук – Челзи 3:2, Вест Бромвич ...
| | веќе видена | слични

Во дербито на 15.коло од Премиер лигата Арсенал во Лондон на „Емирати“ одигра нерешено со Евертон 1-1. По водството на „топџиите“ со голот на Озил во 80.минута, Делуфеу изедначи четири минути подоцна со прекрасен гол. Во последната минута Жиру ја погоди пречката и резултатот остана нерешен, а Арсенал пропушти шанса за победа. На другите натпревари од ова коло беа постигнати следниве резлтати: Манчестер Јунајтед – Њукасл 0:1, Сандерленд – Тотенхем 1:2, Кристал Палас – Кардиф 2:0, Ливерпул – Вест Хем 4:1, Саутемптон – Манчестер Сити 1:1, Стоук – Челзи 3:2, ВБА – Норвич 0:2 и Фулам – Астон Вила 2:0. Утре се игра последниот натпревар од колото Свонси – Хал. Табела: Арсенал 35 бодови, Ливерпул 30, Челзи 30, Манчестер Сити 29, Евертон 28, Тотенхем 27, Њукасл 26,...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на табелата во Премиер лигата, Арсенал го пречекува составот на Евертон, кој е на петтото место во дерби натпревари од 15.коло. Средбата Арсенал – Евертон ќе се игра од 17 часот во Лондон. Во првиот натпревар закажан за денеска од 14 часот и 30 минути ќе играат Фулам и Астон Вила. Потсетување на резултатите постигнати на вчерашните средби: Манчестер Јунајтед – Њукасл 0:1, Стоук – Челзи 3:2, Вест Бромвич Албион - Норвич 0:2 , Кристал Палас - Кардиф 2:0, Ливерпул - Вест Хем 4:1, Саутемптон - Манчестер Сити 1:1 и Сандерленд – Тотенхем 1:2. Колото ќе биде комплетирано во понеделник со средбата Свонси – Хал. Табела: Арсенал 34 бод (-1 натпревар помалку), Ливерпул 30, Челзи 30, Манчестер Сити 29, Евертон 27 (-1), Тотенхем 27, Њукасл 26...
| | веќе видена | слични

Летното засилување на Манчестер Јунајтед, Белгиецот Маруан Фелаини, последниот натпревар на неговиот тим го стартуваше од клупата, а очигледно воопшто не му беше досадно додека ја грееше клупата.Сето тоа не би било толку впечатливо доколку Манчестер Јунајтед не се најде во тешка криза и не успеа да постигне гол на последните два натпревари на Олд Трафорд, претрпувајќи два порази во низа, од Евертон и Њукасл.Додека неговите соиграчи се обидуваа да постигнат погодок, Белгиецот Фелаини беше фатен од камерманите како во еден момент се забавува со својот мобилен телефон.Со оглед на тоа дека Манчестер го загуби и вториот натпревар во низа пред своите гледачи, нема дилеми дека Фелаини со овој потег го навлече гневот кај навивачите на Јунајтед, кои минуваат низ тешки моменти заедно со целата експедиција од Олд Трафорд.Иако пристигна во пакет со Дејвид Мојс и се очекуваше многу од него, Фелаини ниту одблиску не потсетува на оној играч кој до пред една сезона беше клучниот играч во Евертон на средината од теренот.Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Екипите на Челзи и Манчестер Сити не успеаја да остварат победи на гостувањата кај Стоук и Саутемптон во попладневните натпревари од 15.коло на Премиер лигата. Челзи е поразен на гостувањето кај Стоук со 3:2, а Манчестер Сити спасуваше бод во дуелот со Саутемптон играјќи нерешено 1:1. Ваквите резултати ги искористи Ливерпул, кој со победата пред својата публика од 4:1 во дуелот со Вест Хем се проби на второто место на табелата. На преостанатите два попладневни натпревара, Вест Бромвич Албион загуби од Норвич со 0:2, а Кристал Палас го победи Кардиф со 2:0. Во првиот денешен натпревар Манчестер Јунајтед загуби од Њукасл со 1:0. Денешната програма ќе ја заокружат Сандерленд и Тотенхем. За утре (недела) закажани се натпреварите Фулам - Астон Вила и Арсенал - Евертон, а колото ќе биде комплетирано во понеделник со средбата Свонси – Хал. Табела: Арсенал 34 бод (-1 натпревар помалку), Ливерпул 30, Челзи 30, Манчестер Сити 29, Евертон 27 (-1), Њукасл 26, Тотенхем 24 (-1). Извор: МИА
| | веќе видена | слични

По денешниот „кикс“ на Манчестер Јунајтед пред своите гледачи, ниту фаворитите Челси и Манчестер Сити не успеаја да слават на денешните нивни попладневните гостувања. Ливерпул ја продолжи победничката серија.Избраниците на Пелегрини гостуваа кај незгодниот Саутемптон, одлично го отворија натпревар, поведоа преку Агуеро во 10-та минута, но со евроголот на Освалдо домаќинот се врати во игра кон финишот од првиот дел. До крајот на натпреварот мрежите не се тресеа, па Сити не успеа да го искористи киксот на Челси и да избие на втората позиција.Нешто полошо од Сити мина Челси кој мораше да се задоволи со пораз на гостувањето кај Стоук. Шурле го отвори резултатот во десеттата минута, но Крауч во 42-та со еден прекрасен гол изедначи на 1:1. На самиот старт од вториот дел, Ајралнд погоди за комплетен пресврт и водство на домаќинот. Сепак, Шурле со својот втор гол во 53-та минута го врати Челси во игра, избраниците на Мурињо притискаа до крајот, но наместо да постигнат, примија гол. Се играше судиското продолжение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијаниот Мојс ги навредувал фановите на Евертон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: