Evernote 4.0 – редизајнирана надоградба за Android

Со зголемувањето на бројот на Android 4.0 уреди, многу од апликациите го редизајнираат својот интерфејс според новата дизајн философија на Google. Сега во таа група на апликации влегува и Evernote, која е една од најпопуларните апликации за прифаќање на забелеши и синхронизирање на истите со повеќе уреди. Редизајнирана е скоро целата апликација, од изгледот, начинот на работа, па се до функционалноста. Најпрво, целосно е редизајниран почетниот екран, големите нови икони за главните акции го зафаќаат половина од екранот. Со повлекување на екранот на лево се пристапува директно до листата со белешки, која исто така е редизајнирана, поместувајќи ги сликите на десната а текстот од левата страна на екранот како и отстранувајќи голем визуелно неискористен простор од претходната верзија. Во Evernote 4.0 личните и споделените notebooks се групирани заедно на ист екран. Со повлекување на десно или со притискање на слончето се враќате назад, на почетниот екран. Исто така, на долниот дел е новиот Action Bar, кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Evernote 4.0 – редизајнирана надоградба за Android

Од:
До кого (е-маил):
Порака: