„Fifth gear“ тестираше Лада Нива (видео)


Можеби „Fifth gear“ и не е најдоброто британско телевизиско авто шоу, но никако не можевме да го прескокнеме тестот на нова Лада Нива. Не би сакале да звучи како некаква реклама, особено по личното, премногу лошо искуство со рускиот теренец, но според водителот на шоуто, Лада Нива е најевтиниот 4Х4 теренец во Велика Британија... И веројатно најдобриот... Во видеото подолу, погледнете како изгледа патување од брег до брег во Британија, за само 6 минути.
| | веќе видена | слични

Во Русија, ти не возиш Лада Нива, Лада Нива те вози тебе. И по 40 години од нејзиното постоење, западните медиуми и експерти, склони кон исмејување на „источните“ возила, не се осмелуваат да кажат лош збор за ова теренско возило. Овој ѕвер од возило сега е подобро од кога и да било, а главната причина не е тоа што Русите значително ја унапредија Ладата Нива, туку конкуренцијата е доста омекната. Но, ако досегашните купувачи на теренски возила кои имаат електронски контролиран погон на четири тркала, мислат дека тоа е доволно, треба да го погледнат видеото во кое екипата на Fifth Gear ја тестираа Лада Нива по терени каде и Land Rover „падна“ на тестот. Погледнете го видеото за да видите како Лада Нива и најнепроодните патеки ги прави проодни и каков впечаток остави врз екипата на Fifth Gear.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Fifth gear“ тестираше Лада Нива (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: