Пет причини поради кои постојано сте гладни и уморни

Иако луѓето денес знаат што е здрава исхрана, многу е тешко да се опфатат сите важни правила. На пример, дали сте знаеле дека и најздравите производи можат да ...
| | веќе видена | слични

Имате одредени тегоби, но не знаете што ги предизвикува? Проверете ја оваа листа, можеби одговорот се крие во намирниците кои ги јадете. Бананите содржат шеќер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секогаш кога се прави разговор за ефективно губење на тежината, првото нешто што слушаме е: “Исфрлите ги јаглехидратите!”. Дали јаглехидратите навистина ...
| | веќе видена | слични

 Ако понекогаш не можете да ѝ одолеете на брзата храна, обидете се да одберете колку-толку поздрава опција. Иако нутриционистите најчесто препорачуваат да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Давате сè од себе, се трудите, се храните здраво и вежбате, но резултатот изостанува. Според нутриционистите, едно нешто на кое забораваме се течните калории. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 242 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 276 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 61 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет причини поради кои постојано сте гладни и уморни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: