Еве што ќе ви се случи ако престанете да јадете леб

Наместо на хемија, свртете се кон природен начин на исхрана. Знаеме дека тешко се применуваат екстремни мерки кога исхраната е во прашање, но некои намирници ...
| | веќе видена | слични

Обично пиеме ладна вода, но според ајурведската медицина тоа не е добро. Од друга страна, редовното пиење топла вода може да ни го подобри варењето и да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Веќе знаете дека не постои волшебно стапче со кое ќе ги изгубите килограмите, но некои намирници се одличен избор кога се обидувате да го отстраните вишокот на ...
| | веќе видена | слични

„Whole 30“ диетата во последно време стана голем хит, па и познатите спортисти како Коби Брајант и Леброн Џејмс ги направиле своите принципи на исхрана според ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 95 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што ќе ви се случи ако престанете да јадете леб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: