Еве како течеле разговорите на Боки 13 со бизнисмените?


Името на специјалната јавна обвинителka Катица Јанева го злoyпотребиле не само нејзиниот довчерашен близок пријател, туку и многу други. Ова го соопшти самата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Катица што кажува не е битно. Сигурно нема да прифати вина. И јас, а верувам и вие така би постапиле. Битно е што кажува на спикерфонот во моментот кога се ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Најодговорно тврдам дека ниту свесно ниту несвесно, не сум ја злоупотребила должноста којашто во моментов сѐ уште ја извршувам ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По една недела молк, специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева вчера имаше обраќање во јавноста во врска со нејзината поврзаност со случајот ...
| | веќе видена | слични

По днешната прес-конференција на специјалната јавна обвинителкa во ocтавка. Катица Јанева, се јави и професорката Биљана Ванковска. Таа по настапот на ...
| | веќе видена | слични

По прес-конференцијата на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева која се огради од случајот „Рекет“, се јави и професорката Биљана Ванковска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
сите 417 | | | веќе видена

Разрешувањето на притворената обвинителка Катица Јанева утре пред пратениците. Откако собранискиот спикер Талат Џафери, ги доби писмените согласности од сите ...
сите 328 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 266 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 187 | | | веќе видена

На насловната страница на најновиот Фокус читаме дека „Заев и Мицкоски се борат за контрола на Обвинителството“. И под овој наслов може да се сведат два текста ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве како течеле разговорите на Боки 13 со бизнисмените?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: