Еве како помина последното соочување на Пендаровски, Сиљановска-Давкова и Река во пресрет на изборите во недела


Вечерва ТВ21 ја организираше последната претседателска дебата помеѓу кандидатите кои во недела ќе се борат за функцијата претседател на државата. Кандидатот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
| | веќе видена | слични

На телевизиската дебата на која се соочија тројцата кандидати за Претседател на Македонија, непосредно пред изборите во недела, Професорот Блерим Река истакна ...
| | веќе видена | слични

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
| | веќе видена | слични

На последната телевизиска дебата на Телевизија 21, профоесорт и кандидат за претседател Блерим Река рече дека кампањата на Силјановска и на Пендаровски била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на вечерашната последна дебата на ТВ21, откри зошто пропушти да пие кафе заедно со противкандидатите Силјановска и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната кандидатска дебата на ТВ 21 Стево Пендаровски откри дека му се јавил на висок функционер на ДУИ и му рекол да престане со реториката на говор на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претедател на Република Северна Македонија, Блерим Река, во вечерашната дебата на ТВ 21, ги обвини ДУИ и ДПА за водење хибридна војна против него ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 225 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве како помина последното соочување на Пендаровски, Сиљановска-Давкова и Река во пресрет на изборите во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: