Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија


Грчките медиуми пишуваа за вчерашната посета на турскиот шеф на дипломатијата, Мевљут Чавушоглу на Скопје наведувајќи дека е прв министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу, вчера оствари работна посета на Македонија. Чавушоглу се сретна со претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Измислениот проблем со името не треба да е пречка за влез на Република Македонија во во НАТО, изјави денеска шефот на турската дипломатија, Мевљут Чавошуглу по ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров и пратеникот Мухамед Зекири, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за надворешни работи на Турција, Мевљут Чавушоглу, покрај средбата со лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на Македонија Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка определеност за продлабочување на традиционалните пријателски односи помеѓу Република Македонија и Република Турција, како и турска поддршка за ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на јавна трибина во Владата го презентираше Планот за ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Кога сме во опозиција имаме време да си ги осознаеме пропустите и слабостите и да си ги поправиме. Во новата визија што ја предвидуваме за Македонија е да не ...
сите 108 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска, на денешната прес конференција го изнесе предлогот на ДОМ за следни чекори во врска со рудниците за злато и бакар. ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: