Парфем на босанскиот пејач Халид Бешлиќ наскоро ќе се појави на светскиот пазар

Парфем на босанскиот пејач Халид Бешлиќ наскоро ќе се појави на светскиот пазар Легендарниот босански пејач Халид Бешлиќ (60) наскоро на светскиот пазар ќе го понуди својот парфем „ Eau de Miljacka“, наречен според неговиот голем хит, песната „Миљацка“. Парфемот, како што јави порталот „24 часа.хр“, го креирала екипа професионалци, а Бешлиќ е уверен дека неговиот парфем ќе биде попоуларен и побаран дури и од мирисот на Дејвид Бекам или Џастин Бибер. „Погодивме модерен дизајн, а парфемот никог не остава рамнодушен“, се пофалил Бешлиќ кој, меѓутоа, не знаел кои состојки се користени при изготвувањето на мирисот. Експертите за парфеми, како што се наведува, исклучително ја ценат „Миљацка“ бидејќи во неа има 18 % парфем, додека во повеќето слични производи, со потписи на големите светски имиња, има едвај 10 проценти парефем. Шишенцето од 50 милилитри на парфемот на Бешлиќ ќе се продава за 65 конвертибилни марки. Меѓу оние кои имале можност да го осетат парфемот на Бешлиќ бил и босанскиот актер Енис ...
| | веќе видена | слични

„Жената која не носи парфем нема иднина“ - е славна изјава на фамозната Коко Шанел, која остана актуелна со децении. Меѓутоа, како да го изберете баш оној вистинскиот од огромната понуда? 1. Еден од најважните совети гласи: немојте да купувате парфем пред да го испробате, а повеќето парфимерии би требало да имаат тестери, па тоа не би било проблем. Носете го барем неколку дена, а тоа е единствениот начин да си спасите богатство ако парфемот не ви одговара. 2. Сè што има во себе „секси“ ноти во описот, треба да го зачувате за ноќни излегувања. Освен тоа, таквите парфеми секогаш може да ги носите во распрскувач во мали дози, во торбичката. За работа и секојдневни излегувања префрлете се на некој „опуштен“ парфем. 3. Мирисот се губи после неколку часови носење, а вие сакате да ви трае цела ноќ. Затоа немојте да играте само на една карта - со омилениот парфем имајте и дезодоранс за тело со слични ноти кој го ставате пред парфемот. Освен тоа, на зглобовите на раката може да ставите неколку капки органско етерично ...
| | веќе видена | слични

1. Еден од најважните совети гласи: немојте да купувате парфем пред да го испробате, а повеќето парфимерии би требало да имаат тестери, па тоа не би било проблем. Носете го барем неколку дена, а тоа е единствениот начин да си спасите богатство ако парфемот не ви одговара. 2. Сè што има во себе „секси“ ноти во описот, треба да го зачувате за ноќни излегувања. Освен тоа, таквите парфеми секогаш може да ги носите во распрскувач во мали дози, во торбичката. За работа и секојдневни излегувања префрлете се на некој „опуштен“ парфем. 3. Мирисот се губи после неколку часови носење, а вие сакате да ви трае цела ноќ. Затоа немојте да играте само на една карта - со омилениот парфем имајте и дезодоранс за тело со слични ноти кој го ставате пред парфемот. Освен тоа, на зглобовите на раката може да ставите неколку капки органско етерично масло. 4. Оние кои сакаат слатки цветни мириси нека бараат парфеми со трагови од ванила и карамела кои не се премногу нападни. Тие се идеални за чести освежувања во текот на денот. 5. ...
| | веќе видена | слични

Босанскиот пејач Халид Бешлиќ доби свој парфем. -Среќен сум и возбуден како кога ми излегува нов албум – изјавил пејачот при претставувањето на својот парфем “Еу Миљацка”. Парфемот на Халид Белиќ го креираше група професионалци од Сараево до Париз, по угледот на Дејвид Бекам, Антонио Бандерас, Џастин Бибер, Кристина Агилера и други познати светски ѕвезди, кои одамна имаат парфем со свој потпис. Иако Халид не знае кои се состојките во неговата “Миљацка”, во успехот не се сомнева. -Го погодивме дизајнот, а мирисот никого не остава рамнодушен – се пофали Бешлиќ. Шишенцето от 50 мл. oд парфемот на Халид ќе чини 3.784 динари, што според него е прифатлива цена.
| | веќе видена | слични

Босанскиот пејач Халид Бешлиќ (60) тврди дека со својот парфем за кој се уште не ги знае состојките, ќе ги надмине мирисите на своите колеги од шоубизнисот кои досега имаат промовирано парфеми со своето име. Како што пренесуваат медиумите во регионот фолкерот бил уверен дека неговиот парфем насловен „Миљачка“ кој го креирал екипа на професионалци од Сараево и Париз ќе биде поголем хит и од парфемите на Дејвид Бекам, Антонио Бандерас и Џастин Бибер. - Направивме модерен дизајн, а мирисот никого не остави рамнодушен - изјавил Бешлиќ. Со него се сложуваат и стручњаците за парфеми кои во конкуренција со парфемите кои ги потпишуваат светските ѕвезди го прогласиле за најдобар. Причина за тоа е што во парфемот „Миљачка“ има 18 отсто парфем, додека во поголемиот дел на такви производи има едвај 10 отсто парфем. Педесет милилитри од парфемот чинат 2.000 денари.
| | веќе видена | слични

Парфемот „Милјацка“ го креираше екипа на професионалци од Сараево и Париз, а Бешлиќ е уверен во успех. -Направивме модерен дизајн, а мирисот никого не го остава рамнодушен- изјавил Бешлиќ за Аваз. Со пејачот се согласуваат и стручњаците за парфеми кои го сместуваат со парфемите со светска класа. Причина за тоа е што во „Милјацка“ има 18 проценти парфем а во другите едвај 10 проценти. Шишенцето од 50 милилитри чини 65 конвертибилни марки.
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена

Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша, ја изневерувал српската пејачка со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парфем на босанскиот пејач Халид Бешлиќ наскоро ќе се појави на светскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: