Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/


По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан.Нејзините колеги од Македонија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тамара Тодевска во утрешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни, особено од соседството. Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија ...
| | веќе видена | слични

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашата претставничка на Евровизија доби поддршка од сите страни. Пејачките Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац, како и победникот на Евросонг, Марија Шерифовиќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе ...
| | веќе видена | слични

Откако ја направи цела Македонија горда и ѝ донесе пласман во финалето на Евровизија, Тамара се огласи на својот Фејсбук профил. Таа вели дека овој огромен ...
| | веќе видена | слични

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 310 | | | веќе видена

Собранието денеска треба да paсправа за новите министри предложени од страна на премиерот Зоран Заев.Според предлогот, Трајан Димковски треба да биде нов ...
сите 279 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена

Силно невреме ја зафати Србија, а особено погоден е Белград, каде веќе три дена има вода по улиците, поплавени домови и објекти.Според метеоролозите, наврнал ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/

Од:
До кого (е-маил):
Порака: