Сончево и топло, попладне нестабилно


13 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне со мала до умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на локална нестабилност со локален пороен дожд и грмежи особено во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје слично време, сончево и топло со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 35 степени. Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни максимални дневни температури. Уште потопло се очекува да биде во четврток кога долж Повардарието и Пелагонија се очекува температурата да достигне 40 степени. Не е исклучено во петок и сабота наместа температурата да се надмине и 40 степен
| | веќе видена | слични
21 копии

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со пораст на дневната температура. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено вдолж Поварадарието и во Пелагонија. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.
| | веќе видена | слични
5 копии

Сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 15 и дневна до 29 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.
| | веќе видена | слични
5 копии

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со пораст на дневната температура. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено долж Поварадарието и во Пелагонија. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени. Следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура.
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес е вторник, 4 јули 2017 година, 185-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:59, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 16 минути. Ова утро во поголем дел од Македонија имаме претежно сончево и свежо утро. Зголемена облачност имаме во дел од западните и северозападните предели како и во североисточните и источните предели. Облачност која што во наредните часови ќе се намалува. МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА – Во среда по свежото утро со утрински температури од 6 до 16 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните температури кои што ќе се движат од 23 до 34 степени. Сончево и топло време со пораст на максималните температури ќе имаме и во четврток и петок кога утринските температури ќе се движат од 8 до 18 односно од 9 до 19 степени, додека пак максималните дневни од 25 до 36 степени во четврток и од 28 до 38 степени во петок. Првиот ден од новиот викендот ни носи сончево и многу топло време со температури кои што за некој степен ќе го надминат повеќегодишниот ...
| | веќе видена | слични

Следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. Утре ќе биде сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 22 до 31 степен. Loading...
| | веќе видена | слични

Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени. Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со пораст на дневната температура. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено вдолж Поварадарието и во Пелагонија.Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степен.УВ-индексот ќе има вредност 9.Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Врнежи за изминатите 24 часа (во л/м2): Anchor2 Крива Паланка. Времето денес сончево со умерена облачност, посвежо и ветровито. Претпладне на места значително облачно со услови за локален дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец, долж Повардарието на моменти ќе достигнува брзина од 80 км/час. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 29 степени. УВ=7 Следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. Утре повторно ќе дува повремено засилен северен ветер.
| | веќе видена | слични
5 копии

Претпладне на места значително облачно со услови за локален дожд.Ќе дува засилен ветер од северен правец, долж Повардарието на моменти ќе достигнува брзина од 80 км/час. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 29 степени. УВ=7 Следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. Утре повторно ќе дува повремено засилен северен ветер.
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо и свежо со локални врнежи од дожд, кои попладне ќе престануваат. Ќе дува и засилен северен ветер, а температурата ќе опадне за околу 10 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо и свежо со локални врнежи од дожд, кои попладне ќе престануваат. Ќе дува и засилен северен ветер, а температурата ќе опадне за околу 10 степени. Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 19 до 29 степени. УВ-индексот ќе има вредност 6. Во Скопје слично време, облачно со локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе изнесува 18, а дневната ќе достигне до 25 степени. Во вторник се уште ќе дува повремено засилен северен ветер, а ќе почне период на стабилно време со постепено покачување на температурата.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло, попладне нестабилно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: