Запознајте го QTrobot, роботот кој им помага на децата со аутизам


2 копии
2 копии

Во современата медицина се повеќе оперативни зафати вршат роботи, наведува “HINA”, која пренесува дека Хрватска наскоро, со помош на бесповратни средства од ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го QTrobot, роботот кој им помага на децата со аутизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: