Еуростат: Во Македонија просечниот работен век на работниците е 32 години

17 копии

Очекуваниот просечен работен век во Македонија изнесува 32 години, покажуваат податоците од анализите на Еуростат. Индикаторот за должината на работниот век, ...
| | веќе видена | слични

Индикаторот за должината на работниот век, според Еуростат, покажува колку едно лице кое е во моментов 15-годишно, ќе биде активно на пазарот на труд за време ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Зоран Заев и 80-те очајни пратеници не добиле мандат да го бришат името, идентитетот, историјата, традицијата и културата. Ниту тие од СДСМ и владејачката ...
сите 98 | | | веќе видена

Дел од обвинетите за терористичко загрозување на уставниот поредок, кои тврдат дека се членови на ВМРО-ДПМНЕ, испратија проглас со апели до јавноста и ...
сите 122 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш покажува дека не ја познава историјата и сака да всади омраза, ширејќи историски манипулации кон Бугарија, изјави денеска за БГНЕС ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуростат: Во Македонија просечниот работен век на работниците е 32 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: