Расправа во Кавадаречкиот совет околу отстранувањето на логото на компанијата Фени индустри

Скоро еден час советниците од власта и опозицијата при советот на општина Кавадарци расправаа за тоа дали треба или не треба да се врати на старото место ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Злонамерната и клеветничка тужба од страна на „Кунико“ пред холандските судови е оркестриран обид да се дефокусира јавноста и да се изврти вистината, реагираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координирање на акција за „киднапирање“ на имотот на холандскиот никел-гигант „Кунико“ е дело со кое е обвинет вицепремиерот Кочо Анѓушев во судот во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред суд во Амстердам е обвинет за координација на киднапирање на имотот на фирмата Кунико која има седиште во Амстердам, Холандија, ...
| | веќе видена | слични

Реакција од ГСОЛ: Тужбата од Кунико за ФЕНИ е оркестиран напад против вистината Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред суд во Амстердам е обвинет за заговор за ...
| | веќе видена | слични

“Злонамерната и клеветничката тужба пред холандските судови е оркестриран напад да се дефокусира јавното мислење и извртување на вистината”, се вели во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расправа во Кавадаречкиот совет околу отстранувањето на логото на компанијата Фени индустри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: