Критики: САД го напуштаат Советот за човекови права на ОН

3 копии

Русија го осудува „грубиот цинизам“ на Вашингтон и нивниот „презир“ кон Обединети нации по повлекувањето на САД од Советот за човекови права на ОН. - САД уште ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави официјално го откажаа своето членство во Советот за човекови права на ОН. Лошото работење и антизраелскиот став на Советот се причините за ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли изјави дека Советот предолго ги заштитувал оние што ги прекршуваат човековите права САД официјално најавија дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 73 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 196 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 110 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Критики: САД го напуштаат Советот за човекови права на ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: