ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

4 копии
6 копии

Повеќе од 330 илјади лица загинаа во Сирија од почетокот на војната пред шест години, од кои околу една третина се цивили, соопшти денеска Сирискиот центар за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се обидува да добие одобрување од Конресот за изградба на привремени воени објекти во Сирија и Ирак, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шестгодишниот воен судир во Сирија ја уништија инфраструктурата на земјата и предизвикаа штета на сириската економија од 226 милијарди долари. Од избувнувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во големата граѓанска војна која што започна во 2011-та година, убиени се најмалку 320 илјади луѓе, а раселена е речиси половина од популацијата на Сирија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силен земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во близина на источниот брег на Јапонија.Земјотресот го погоди ...
сите 211 | | | веќе видена

Законот за јазиците со многу реплики и контра реплики, забелешки и процедурални обвиненија. Според опозицијата, законот е против уставен, го надминува ...
сите 131 | | | веќе видена

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во ...
сите 112 | | | веќе видена

На претстојните локални избори што ке се одржат на 15 октомври во Куманово за прв човек на градот ќе се тркаат петмина кандидати додека пак за 33–те советнички ...
сите 340 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена

Aктуелениот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов градоначалнички мандат. Трајковски досега во два мандати ја ...
сите 104 | | | веќе видена

“Местото каде што се плашите да влезете го чува богатството кое го барате” се зборовите на Џозеф Кампбела, американски историчар и писател кој извршил многу ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: