Додик го покани Путин да ја посети Република Српска

Оваа година претставува единствена шанса за БиХ да ја зајакне својата поврзаност со ЕУ и регионот и да се приближи до стандардите на ЕУ, а не да се одалечува ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Босна и Херцеговина се свесни дека обемната државна служба служи за вработување на децата и членовите на фамилиите на политичарите Политичарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Листот тврди дека Русија сака Србите да ја блокираат БиХ за членство во НАТО. Американскиот дневник "Вашингтон пост" пишува дека Европа и САД мора што побрзо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија цврсто ја поддржува Република Српска и тоа низ почитувањето на Дејтонскиот договор, изјави за РТРС претседателот на Република Српска, Милорад Додик, кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 58 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик го покани Путин да ја посети Република Српска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: