Собранието ја почна седницата за избор на нов државен јавен обвинител


3 копии

Собранието ја почна 22-та седница на која треба да биде именуван нов државен јавен обвинител. Владата на 7-ми ноември му предложи на Собранието за јавен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Пратеничката на Движењето за социјалистичка интеграција, Моника Кријемади се обиде да го погоди со чевел премиерот Еди Рама во парламентот каде се водеше бурна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеничката на Движењето на социјалистите за интеграции, Моника Кријемади, се обиде да го погоди со чевел премиерот Еди Рама, за време на бурната расправа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на Движењето на социјалистите за интеграции, Моника Кријемади го гаѓала премиерот на Албанија Еди Рама во парламентот каде се водела бурна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Тирана дојде до судир на полицијата со учесниците на протестот што имаа намера да влезат во Собранието. Албанската телевизија „Њуз 24“ инфомира дека ...
| | веќе видена | слични

Нов државен јавен обвинител на Албанија е Арта Марку, која и покрај тензичната атмосфера и противењето на опозицијата беше избрана со гласовите на владејачкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ја почна седницата за избор на нов државен јавен обвинител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: