ЕУ: Не може да има воено решение за Сирија

Решението за исходот од кризата во Сирија може да биде само политичкo a не воено, истакна министерката за надворешни работи Екатерина Захариева во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчкото Министерство за надворешни работи порача Меѓународната заедница да пронајде политичко и одржливо решение за Сирија, што ќе помогне бегалците да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Денеска дојде време полошо од времето на комунистичка Југославија. Ако го спомнеш името Македонија ќе те прогласат за антиевропеец, ќе те прогласат за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Не може да има воено решение за Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: