Конгресот бара извештај од Пентагон за руското влијание на Западен Балкан

2 копии

Пентагон е задолжен од Конгресот да подготви анализа на безбедносната соработка на секоја од државите од Западен Балкан со Русија. Поради загриженоста од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силвана Мојсовска Како што ЕУ бара резултати од земјите од регионот, така и тие бараат признание за постигнатото, изразено како чекор напред во интеграцијата. ...
| | веќе видена | слични

2018та ќе биде пресудна за Западниот Балкан согласни се европските челници. И Могерини и Хан на самиот старт на годината порачуваат дека годината ќе донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ, се залага за тоа секој од шесте претенденти од Западен Балкан за членство во Европска унија да ...
| | веќе видена | слични
14 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 338 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конгресот бара извештај од Пентагон за руското влијание на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: