ЕУ бара укинување на смртната казна во Белорусија

7 копии
3 копии

Портпаролката на високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбеднист Федерика Могерини, Маја Коцијанчич денеска изјави дека дијалогот меѓу Белград ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска се сретна со копретседателите на државниот тим за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската иницијатива ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Небојша Јаковљевиќ, советник во Министерството за труд и социјала во Владата на Косово е запрен од српската полиција на граничниот премин Мердаре, меѓу Косово ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
9 копии

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели изјави дека Косово влегува во дијалогот со Србија за да добие признавање од таа држава и да обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Под „итно“да се укинат царините за производите од Србија и Босна и Херцеговина, кои Косово ги покачи на сто отсто кон крајот на 2018 година – овој свој став, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Водачите на косовската државна делегација за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската иницијатива (Нисма) и вицепремиер Фатмир Лимај и лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 233 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 404 | | | веќе видена

Страстите кои се брануваа после врската на Огњен Врањеш и Карлеуша, кои ја имале позади грб на Тошиќ, сеуште не стивнува.Иако долго молчел и само еднаш се ...
сите 211 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ бара укинување на смртната казна во Белорусија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: