Шпански авион-ловец од невнимание истрела проектил во Естонија

Шпански борбен авион, стациониран во Литванија, по грешка, за време на обука, испушти ракета над југозападна Естонија. притоа тој не предизвикал никаква штета, ...
| | веќе видена | слични

Естонската војска по темелната проверка на можната локација на падот на ракетата, којашто во вторникот случајно беше истрелена од шпански ловец од составот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Естонија Јури Луик нареди прекин на воздухопловните вежби на НАТО во Естонија поради истрагата покрената откако шпански борбен авион ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Естонија во средата го повика генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, да го истражи вчерашното случајното лансирање на ракета воздух-воздух. Естонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 207 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 118 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпански авион-ловец од невнимание истрела проектил во Естонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: