Си заминал пијан од барот, го промашил хотелот и ги освоил Алпите

2 копии
7 копии

Турист од Естонија многу се напил во текот на една вечер за време на неговиот престој на италијанските Алпи, па наместо да се врати во својот хотел завршил на ...
| | веќе видена | слични

За време на престојот на италијанските Алпи, еден естонски турист јако ја закашкал работата поради претерано пијанство при една вечерна забава. По пијанката, ...
| | веќе видена | слични

Пијан турист од Естонија возејќи се со совјот автомобил во италијанското одморалиште Церавиниа, го погрешил патот и наместо да се врати во својот хотел се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си заминал пијан од барот, го промашил хотелот и ги освоил Алпите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: