Што сака да види менаџерот кај вас?

За многу менаџери, личните квалитети имаат огромна тежина при изборот на вистинскиот кандидат за одредено работно место. Покрај совршеното CV, на многу работодавачи им е важно каква личност е кандидатот и што сè има да понуди ако застане на конкретната работна позиција. Па, за да оставите силен прв впечаток, обидете се да ги покажете следниве квалитети: Точност. Во деловниот свет времето е пари. Доцнењето и одложувањето можат само да ѝ донесат загуба на компанијата, па тие се непосакувани. Никогаш не доцнете на интервју за работа. Точноста е првиот знак дека умеете навремено да се справувате со задачите. Секој работодавач сака покрај себе да има дисциплинирана и совесна личност. Самодоверба. Не е тешко да се препознае личноста која верува во себе. Исправете се и смирете го своето тело. Зборувајте убедливо за своите квалификации и вештини. На работодавачите им е многу полесно да веруваат во некого кој верува во себе. Сепак, внимавајте да не ја поминете тенката линија меѓу самоувереноста и ...
| | веќе видена | слични

Може вие да ја имате и најдобрата намера и да сакате да се покажете дека сте џентламен кој го цени мислењето на дамата, но повеќето девојки не го сакаат ова прашање пред првиот состанок затоа што покажува недостаток на иницијатива и креативност. Има време подоцна за договор околу тоа дали ќе одите во театар, кино, кафуле или прошетка, но првиот пат осмислете ја средбата. Тоа покажува не само дека имате иницијатива, туку и дека сте размислиле каде би можеле да одите, со што праќате порака дека дамата ви е важна. И колку предлогот е поличен, тоа подобро. Сигурно е дека ако девојката не сака уметност нема да ја однесете во галерија, ниту онаа која не пие пиво во паб. Но затоа девојка која сака театар ќе биде воодушевена заедно да погледнете некоја добра стара или нова претстава.
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 683 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што сака да види менаџерот кај вас?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: