Ешли Јанг останува на „Олд Трафорд` до 2020

Ешли Јанг го продолжи договорот со Манчестер јунајтед и ги следеше стапките на Фил Џонс, кој претходно го стори истото. Јанг стави потпис до 2020 година, иако ...
| | веќе видена | слични

Назначувањето на Оле Гунар Солскјер како привремен предводник на „Црвените Ѓаволи“ се чини беше перфектен потег на управата на клубот. Манчестер Јунајтед нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа не отстапува од своите финансиските побарувања за да го продолжи договорот договорот со „црвените ѓаволи“, ...
| | веќе видена | слични

Медиумите од Англија пренесуваат дека преговорите помеѓу Давиде Де Хеа и Манчестер јунајтед за нов договор се во пат-позиција, Шпанецот бара неделна плата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Порпаролот на СДСМ Костадин Костадинов денеска истакна дека тоа што се случи на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, било само официјализирање на кандидатот на Мицкоски ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ешли Јанг останува на „Олд Трафорд` до 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: