Есента пристигна: Направете нова фризура

Но, доколку сте решена да „претрчете“ до вашиот фризер (побарајте некој во нашата категорија шопинг/beauty), наш совет е да се обидете да направите и една мала промена во вашата фризура која што ќе биде инспирирана од есента која што ни претстои. Еве неколку интересни идеи за тоа: Нова боја, нов филм! Доколку ви е страв и не сте одлучни да ја промените бојата на вашата коса, тогаш обидете се барем да ја осветлите или потемните за неколку нијанси. Тоа воопшто не е ризично, а вашата коса ќе добие сосема нов изглед и сјај.Еве на пр. обидете се да направите постепено преминување на бојата на вашите прамени, од потемни кон посветли, што е апсолутен хит за оваа сезона. И секако, обидете се да ја осовите нашата награда „Бесплатно бојадисување на вашата коса со бои на природна база“, која што секој месец ја доделуваме во соработка со студиото и академија Avangarde (види го големиот банер, десно), па тоа би можеле да го направиме заедно! Нова фризура, нова насмевка! Претпоставуваме дека многу од вас веќе со години ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Есента пристигна: Направете нова фризура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: